ABOHOR

Hurma Poleni

DOĞAL "HURMA POLENİ" SİPARİŞ VERMEK İÇİN TIKLAYINIZ...

SATIN AL

Sipariş için ödemenizi; Havale-EFT, Kredi Kartı ya da Kapıda Ödeme ile yapmak ister misiniz ? Ya da WhatsApp hattı üzerinden hemen bize ulaşabilirsiniz.

Hurma Poleni 20 Gr

70 TL


Tüm Öneri, görüş ve isteklerinizi WhatsApp hattı üzerinden iletebilirsiniz.
Sorularınızı bekliyoruz...


SATIN AL

 

Son dönemlerde oldukça faydalı gösterilen hurma poleni, bugün birçok hastalık için şifa olarak da görülmektedir. Özellikle anne ve baba adayları arasında hurma poleni faydaları sıklıkla merak edilmektedir. Ancak öncesinde biraz hurma meyvesinden bahsetmek gerekebilir. 

 

Hurma dünyanın bilinen en faydalı ve en özel meyvelerinden biri olarak dünyanın yine belirli bölgelerinde yetiştirilen bir meyvedir. Özellikle Mekke ve Medine bölgesinde yetiştirilen ve İslamiyet açısından çok önemi bulunan hurma, kutsal bir özelliğe de sahiptir. Özellikle Ramazan aylarında iftarlar için oruç açma esnasında hurma tercih edilir ve vücuda yüksek fayda sağladığı düşünülür. Bu nedenle hurma poleni nasıl olur sorusu da merak edilmektedir.

 

Hurma poleni ise son yıllarda yapılan tespitler ve çalışmalar ile birlikte çok yüksek faydalar gösterdiği ortaya çıkan bir doğal gıdadır. Bu gıda özellikle doğal hurma poleni olduğunda çok daha yüksek bir fayda oluşturmaktadır. Aslında doğal olarak bahsedilen yapı yine piyasada birçok farklı noktada organik hurma poleni şeklinde de adlandırılmaktadır. 

 

 

Hurma Poleni Nedir?


Bilindiği üzere polen, bitkinin döllenmesi için en önemli mekanizmayı oluşturur. Bu nedenle hurma poleni de hurma ağacının gövdesinde bulunan dölleme tomurcukları sayesinde elde edilir. Bu nedenle hurma poleni içeriği tamamen doğal bir yapıya sahiptir. Yani temel olarak erkek hurma ağacının dişi hurma ağacını döllemek amacıyla ürettiği bir mikro tohum olarak adlandırılabilir. Bu nedenle hurma poleni ürünlerinde de erkek hurma poleni veya dişi hurma poleni gibi bir ayrım bulunmaktadır.

 

Hurma ağacı, polen üretimi için Nisan ayından öncesinde çiçek vermeye başlar. Bu noktada açan erkek çiçekler veya dişi çiçeklerin üretkenlik elde etmesi için birbirine ihtiyacı bulunur. Bu dönem içerisinde hurma çiçeği poleni döllenmenin gerçekleşmesi için filizlenerek, patlayan çiçekler içerisinden çıkmaya başlar. Şubat ayında hazır hale gelen erkek hurma filizleri patladıktan sonra ortaya çıkan polenler, rüzgar ve arılar vasıtasıyla etrafa yayılır. İşte bu dönemde polen toplanmaya başlanır. 

 

Günümüzde doğal döllenme ile polen elde edilmesi dışında suni döllenme yoluyla da daha verimli hasat elde edildiği görülmüştür. Bu nedenle orijinal hurma poleni doğal döllenme zamanında elde edilen üründür. Diğer ürünler suni yöntemle elde edildiği için saf hurma poleni faydaları göstermeyebilir. 


Hurma Poleninin Faydaları

 

Hurma poleninin yararlarından bahsetmek gerekirse, yapılan birçok araştırma sonucunda özellikle sperm sayısını arttırdı görülmüştür. Bu kapsamda hurma poleni kısırlık ilişkisi çok sık bahsedilen bir konudur. Sperm kalite parametrelerini geliştirerek kısırlık tedavisinde takviye gıda olarak kullanılmaktadır. Ortalama 1 ay gibi bir kullanım süresinde sperm sayısında %80 artış sağladığı için hurma poleni kürü hamilelik için yetersiz kalan sperm kalitesini yükseltir. 

 

Diğer noktalarda hurma poleni kullananlar birçok farklı fayda elde etmektedir. Bu faydalar arasında kadınlarda adet düzenleme ve yumurtlamayı arttırma gibi noktalar bulunur. Kadınlar ve erkekler için cinsel gücü arttırır, kadınların yumurtlamasına fayda sağlar. 

 

Farklı noktalarda hurma poleni yararları açısından vücuda güç vererek, uyanık kalmaya yardımcı olur, kaslara güç verir ve gevşek mafsalları sıkı hale getirir. Hurma poleni, sinir ağrılarını azaltır, mesanede idrar zorluğunu giderir, böbreğe iyi gelir, mide suyunu alır ve mideyi güçlendirir. Farklı bir nokta olarak saf hurma poleni kullanımı sayesinde sirke ile birlikte tüketimi safra iltihabını giderirken, ishal ve susuzluğa iyi gelir. 

 

Hurma poleni kekik ile karıştırıldığında, mide üşütmesi ve göğüs rahatsızlıkları giderilebilir. İç kanamalarda fayda oluşturur ve yüksek tansiyonun düşürülmesini sağlar. Özellikle hurma ağacı poleni faydaları açısından enfiye gibi buruna çekilerek kullanılırsa, kalbi korur ve kalp krizine engel olabilir. En önemli nokta olarak içeriğinde gonadotropik hormonlar yer aldığı için hurma poleni hamilelik tedavileri sıklıkla uygulanmaktadır. 

 


Hurma Poleni Zayıflatır Mı?

 

Hurma poleni bahsedildiği üzere mide ve sindirim rahatsızlıklarında da faydalar sağlamaktadır. Bu nedenle doğru ve düzenli bir hurma poleni tarifi ile zayıflama etkisi elde edilebilir. Çünkü hurma meyvesi sayesinde de zayıflama kürleri ve diyet programları yer almaktadır. Bu kapsamda uzmanlardan destek alarak hurma poleni tozu faydaları sayesinde zayıflama açısından tam bilgi alınabilir. 


Hurma Poleni Hamilelik İçin Nasıl Kullanılır?

 

Günümüzde özellikle hurma poleni ve bal karışımı yedim hamile kaldım gibi ifadeler kullanan birçok kişi bulunmaktadır. Çünkü hurma poleni gebelik programları uzmanlar tarafından da önerilen bir hale gelmiştir. En önemli ve faydalı noktada doğru bir karışım hazırlanarak kullanıldığında, gebelik ihtimali yüksek olmaktadır. Özellikle erkeklerde daha faydalı bir kullanım sağlamaktadır. 

 

Bu noktada özellikle hurma poleni bal karışımı nasıl yapılır sorusu sıklıkla sorulmaktadır. Bu karışımı hazırlamak için 3 farklı yöntem tercih edilebilir. Yani her yöntem hurma poleni bal karışımı nasıl yapılır sorusu için doğru cevabı oluşturacaktır. İlk yöntem için yaklaşık 750 gram organik bal tercih edilmesi gerekir. Çünkü hurma poleni bal karışımı sağlamak için mutlaka organik bal hatta kestane balı kullanılması önemlidir. 

 

Organik bal temin edildikten sonra hurma poleni karışımı için 20 gram polen ürünü gereklidir. Hazırlanan bu karışım açısından hurma poleni nasıl yenilir sorusu için de her gün aç karnına 1 yemek kaşığı tüketilmesi önerilmektedir. Ancak her kullanım öncesinde anne ve baba adayları mutlaka sağlanan bu hurma poleni macunu karışımını tekrar bir karıştırmalı ve sonrasında tüketilmelidir. 

 

İkinci yöntem sayesinde hurma poleni nedir nasıl kullanılır sorusu için yine bir cevap elde edilebilir. Bu yöntemde ise her gün taze tüketim oluşturmak açısından yine kestane balı gibi bir organik bal tercih edilir. 1 tatlı kaşığı bal üzerine çeyrek şeker kaşığı hurma poleni dökülerek tüketim sağlanabilir. 

 

Normal koşullarda hurma poleni ve bal karışımı ürünün kullanımı için en doğru tercih olacaktır. Ancak bal alerjisi olan kişiler keçiboynuzu pekmezi veya ılık süt ile birlikte tüketim sağlayabilir. Bu yöntem de yine hurma poleni kullanım şekli olarak çok sık tercih edilmektedir. 

 


Hurma Poleni Kaç Gün Kullanılır?

 

Genellikle hurma poleni ile gebe kalanlar uyguladıkları tedavinin uzmanlar tarafından önerildiği şekilde 1 ay gibi bir süre oluşturduğunu belirtmektedir. Uzmanların belirttiği önemli bir nokta olarak, sperm kalitesinde tam doğru sonuç elde edilmesi için ve hurma poleni kestane balı faydaları açısından tam sonuç için 72 günlük bir kür uygulanabilir. 


Hurma Poleni İle Hamile Kalan Var Mı?

 

Bu ürünün kullanımı konusunda en çok merak edilen sorular arasında hurma poleni hamilelik için nasıl kullanılır sorusu bulunmaktadır. Zira hurma poleni neye iyi gelir sorusunda cevaplandığı gibi hamile kalma açısından bu ürünün çok önemli bir fayda sağladığı belirtilmiştir. Bu konuda internet üzerinde yapacağınız araştırmalarda hurma poleni ile hamile kalanlar kadın kulübü paylaşımları ve yorumları rahatlıkla görülebilir. 

 

Bugün birçok farklı noktadan temin edilebilecek hurma poleni Saraçoğlu gibi ürünler sayesinde hamile kalan birçok çift yer almaktadır. Ayrıca hurma poleni kullanıp hamile kalanlar bu ürünler hakkında satış sayfalarında her zaman yorumlar paylaşmaktadır. Birçok kişi için önemli bir sağlık problemi olan polikistik over rahatsızlığında da hurma poleni önemli faydalar sağlamaktadır. Hem tıp uzmanları hem de doğal sağlık uzmanları tarafından hurma poleni polikistik over tedavi programları önerilmektedir. 


Hurma Poleni Nasıl Yenilir?

 

Sadece kısırlık ve gebelik tedavileri değil diğer noktalarda da fayda elde etmek için hurma poleni nasıl yenir sorusunda bilgi sahibi olmak önemlidir. Genellikle bal ile karışım yapılarak kullanılan bu ürün farklı şekillerde tüketilebilir. Ancak hurma poleni nasıl hazırlanır konusunda genellikle bal, keçiboynuzu pekmezi, süt veya ılık su ile karışım yapılması önerilmektedir. Özellikle hurma poleni sperm tedavileri açısından kullanım için yemeklerden önce aç karnına tüketimi önemlidir. 

 

Ayrıca hurma poleni nasıl tüketilmeli konusunda mutlaka bir uzmana danışılmalı ve hangi faydanın elde edilmesi istendiği konusunda öneri alınmalıdır. Çünkü hurma poleni neye yarar konusunda birçok farklı noktadan bahsedilmiştir. Örneğin, mide rahatsızlıkları için hurma poleni tozu nasıl kullanılır sorusu ile kalp rahatsızlıkları için kullanımı farklılık gösterir. Bu nedenle elde etmek istediğiniz hurma poleni etkileri için doğru kullanımı öğrenmeniz önemlidir. 

 

Bir örnek olarak hurma poleni adeti geciktirir mi sorusunda özellikle hamilelik tedavisinde bu etkinin elde edilmesinin olumlu sonuca işaret ettiği belirtilebilir. Çünkü belirtilen şekilde hurma poleni tozu kullananlar adet gecikmesi ile birlikte hamilelik hedefine ulaşabilir. 


Hurma Poleninin Yan Etkileri

 

Hurma poleni birçok noktada insan sağlığına önemli faydalar sağlayan bir üründür. Fakat dikkatsiz şekilde ve programa uyumadan hurma poleni tozu kullanımı sonrasında hurma poleni yan etkileri ortaya çıkabilir. Bilindiği gibi hurmanın fazla tüketilmesi, bazı mide ve bağırsak sorunları oluşturabilir. Ancak temel olarak hurma poleni alerji yapar mı gibi sorular için herhangi bir zararı bulunmadığı belirtilebilir. Tedavi amaçlı yaygın kullanım sağlayan bu ürün, özellikle hurma poleni azospermi yani sperm azlığı konusunda tedavi edici etki oluşturur. 

 

Zamanında ve uygun şekilde kullanım sağlanamadığında istenilen etki ortaya çıkmayabilir. Yani hurma poleni fayda noktasında programa uygun kullanım sağlanmalıdır. Özellikle mutlak şekilde uzmanlar tarafından önerildiği üzere hurma poleni tozu bilinçli olarak kullanılmalıdır. Bu sayede hurma poleni ne zaman kullanılır veya hurma poleni nasıl tüketilir gibi sorular cevaplanacak tam fayda elde edilebilir. 


Hurma Poleni Nasıl Saklanır?

 

Hurma poleni tamamen doğal yani saf bir şekilde elde edildiğinden saklamak için özen gösterilmelidir. Çünkü tedavi için bu ürünü temin eden kişilerin merak ettiği konuların başında hurma poleni bozulur mu sorusu bulunmaktadır. Bilindiği gibi hurma poleni ne işe yarar konusu konusunda adet düzensizliği, kısırlık tedavisi, hamilelik tedavisi gibi birçok farklı konuda faydalar sağlamaktadır. Bu nedenle elde edilen Medine hurma poleni gibi ürünlerin faydasını koruması için ürünün korunmasına dikkat etmelidir. 

 

Hurma polenini doğru şekilde muhafaza etmek için öncelikle güneş ışığı ve çok sıcak havadan muhafaza etmek önemlidir. Bu sayede hurma ağacı poleni uzun yıllar saklanabilir ve etkisini yitirmeden kullanılabilir. Çünkü hurma çekirdeği poleni çok yüksek sıcaklıklarda yağlı etkisini kaybederek tohum yapısı bozulur. Bu durumda istenilen etkiyi sağlaması için doğru koşullarda korunduğunda ilk iki yıl taptaze kalabilir. 


Hurma Poleni Kullanıcı Yorumları

 

Giderek yaygınlaşan bir kullanıma sahip olan hurma poleni konusunda birçok noktada hurma poleni yorumları görmek mümkün olacaktır. Genellikle hurma poleni yorum içerikleri olumlu sonuçlar sağladığı için siz de iç rahatlığı ile farklı tedavilerde bu ürünleri tercih edebilirsiniz. Bu konuda popüler noktalarda hurma poleni ekşi yorumları gibi bilgileri de inceleyebilirsiniz. 

 

Yorumlara dayanarak hurma poleni nelere iyi gelir konusunda net bilgiler elde ettikten sonra hangi konuda kullanım sağlayacağınıza uygun şekilde bilgi almanız yeterli olacaktır. Çünkü hurma poleni yorum içeriklerinde hastalar kullandıkları açıdan ne kadar fayda gördüklerini net bir şekilde ifade etmektedir. 


Hurma Poleni Tozu Fiyatları

 

Genellikle belirli bir gram ölçüsü ile satılan hurma palmiyesi poleni gibi ürünleri birçok noktadan temin edebilirsiniz. Bu konuda örnek olarak dates hurma poleni birçok platformda sıklıkla satışa sunulmaktadır. Örnek olarak hurma poleni com benzeri platformlarda payitaht hurma poleni gibi ürünleri kolaylıkla temin edebilirsiniz. Her platformda hurma poleni fiyatı değişmekle birlikte çoğu zaman gramajına göre benzer rakamlar görmeniz mümkündür. 

 

Ürünlerde hurma poleni fiyat bilgileri belirlenirken, ürünün ne kadar kaliteli olduğu, organik yani doğal olup olmadığı gibi noktalar göz önünde bulundurulur. Türkiye'nin her yerinde temin edebileceğiniz bu ürün için hurma poleni Ankara seçenekleri veya hurma poleni İstanbul seçenekleri değerlendirilebilir. Genellikle Arabistan’da elde edilen ürünler gibi hurma poleni Almanca bilgileri içeren Avrupa ürünleri de temin edilebilir. Arabistan ve çevresinde üretilen ürünler, hurma poleni Arapça etiketleri ile satışa sunulmaktadır. 

 

Ülkemizde hurma poleni al seçeneği kullanabileceğiniz birçok platform bulunmaktadır. Örneğin, hurma poleni Bursa seçenekleri için hurma poleni gittigidiyor ürün seçimleri gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca hurma poleni sipariş işlemi gerçekleştirmek için yine hurma poleni hepsiburada seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Ülkemizde hurma poleni satış işlemleri birçok farklı platformda taze ve güvenilir ürünler ile 365 gün sağlanmaktadır.